Aktualności Aktualności RSS

Wakacje nad polskim morzem? 5 razy TAK!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu letni wyjazd nad Bałtyk, co roku wiązał się z tym samym ryzykiem: czy będzie dobra pogoda, czy morze będzie na tyle ciepłe, by można się było w nim kąpać, czy da się poleżeć i poopalać się na plaży. Przez ten czas klimat zmienił się na tyle, że latem marzymy raczej o paru dniach wytchnienia od upałów niż o powrocie słonecznych dni. Bałtyk to zdecydowanie gwarancja dobrego wypoczynku.

 

 

 

Coraz lepsza infrastruktura

Czasy ośrodków campingowych i rozproszonych na Wybrzeżu siermiężnych nieco domów wczasowych FWP to już przeszłość. Infrastruktura turystyczna nad Bałtykiem jest obecnie doskonale rozwinięta, a wczasowicz może mieszkać w czasie wakacji komfortowo – w hotelu lub w apartamentach, które można rezerwować np. na stronie internetowej https://www.baltichome.pl/miedzyzdroje . Do tego dochodzi wiele atrakcji przygotowanych na miejscu dla wczasowiczów i turystów. Zaiste, nad Bałtykiem trudno się nudzić, nawet jeśli nadejdą deszczowe dni.  

Prozdrowotne zalety polskiego morza

 

Pooddychać jodem – tak, to jest powód do wakacji nad polskim morzem, bo tam jodu w powietrzu jest więcej niż np. nad Morzem Śródziemnym. Najbardziej potrzebują go kobiety w ciąży, małe dzieci oraz osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy. Niedobór jodu może nie tylko szkodzić temu organowi, ale nawet podnosić ryzyko zachorowania na raka żołądka. Jod sprzyja rozwojowi układu nerwowego oraz mózgu, jego brak opóźnia także rozwój fizyczny dziecka. Aż 2 miliardy ludzi cierpi na świecie na niedobór jodu. Warto wyjść z tej grupy, a sama sól jodowana do tego nie wystarczy.

 

 

A może nad morze?

 

Możesz czuć się bezpiecznie

Co roku latem dochodzi za granicą do ataków terrorystycznych lub brutalnych przestępstw popełnianych przez nielegalnych imigrantów. Pozostanie w kraju to nadal gwarancja bezpieczeństwa – tak ważnego, zwłaszcza gdy wyjeżdża się z dziećmi. Ten aspekt niezmiennie od kilku lat skłania wielu Polaków do pozostania latem w kraju. Zresztą – „cudze chwalicie, swego nie znacie”: nie brak w Polsce rodzin, w których dzieci, a nawet nastolatki nigdy nie widziały Bałtyku i nie mogą docenić jego piękna. Warto to nadrobić.

Wybrzeże pełne atrakcji

Każda nadmorska miejscowość ma swoje atrakcje i warto się z nimi zapoznać, w końcu plażowanie nie musi wypełnić całego urlopowego czasu. Samo Świnoujście to przecież kraina 44 wysp, Muzeum Rybołówstwa, Fort Anioła, Fort Zachodni i Latarnia Morska. Międzyzdroje to z kolei Woliński Park Narodowy, Kawcza Góra, Promenada Gwiazd, grodzisko, bunkier V-3 i kino… 7D.

« wróć zobacz więcej aktualności »