Aktualności Aktualności RSS

Parasolka do wózka dziecięcego — niezbędnik na słoneczne dni

Letnie promienie słońca mogą być równie przyjemne, co szkodliwe. Szczególnie jeśli sięgają bardzo delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Dlatego też w upalne dni nie możesz zapomnieć o przymocowaniu parasolki do wózka. A jeśli jeszcze jej nie masz, to koniecznie dokup ją do zestawu. Zobacz, jaka parasolka do wózka dziecięcego sprawdzi się najlepiej. 

Parasolka do wózka dziecięcego — dlaczego warto ją stosować? 

Parasolka do wózka dziecięcego to właściwie niezbędny dodatek podczas letnich, upalnych i słonecznych dni. Taka parasolka przede wszystkim stanowi ochronę fizyczną przed szkodliwymi promieniami. Jest barierą, dzięki której skóra maluszka nie jest wystawiona na ich bezpośrednie działanie. Słońce może być bardzo niebezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. I to nawet po zabezpieczeniu jej kremem z mocnym filtrem. Pieczenie, wysypka i zaczerwienienie to tylko niektóre z przykrych konsekwencji, do jakich może doprowadzić bezpośrednie działanie jego promieni. Parasolka do wózka zapewni natomiast zacienienie, dzięki czemu maluch nie będzie narażony na takie dolegliwości. Co więcej, ograniczenie natężenia światła słonecznego zapewni także dziecku duży komfort i odrobinę ochłody w gorące dni. 

Na co zwrócić uwagę wybierając parasolkę wózków dziecięcych? 

Wybór parasolek do wózków jest naprawdę duży. W sklepach znajdziemy produkty o różnym rozmiarze, wyglądzie i właściwościach. Pojawia się więc pytanie, jaka parasolka zapewni maluchowi najlepszą ochronę przed słońcem? Aby taką wybrać, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą jest wielkość. Najlepiej stawiać na parasolki do wózka o większej średnicy. Dzięki temu stopień zacienienia będzie większy i to niezależnie od tego, z której akurat strony padały będą promienie słoneczne. 

Bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze parasolki do wózka dziecięcego, jest stopień krycia tkaniny. Obecnie na rynku pojawiają się materiały, które zapewniają całkowitą ochronę przed promieniami UV. I takie też właśnie modele najlepiej wybierać. 

Gdzie kupić parasolkę do wózka? 

Parasolki do wózka to element, który bardzo często dołączony jest bezpośrednio do zestawu wraz z samym wózkiem. Jednak nie jest to reguła. Gdzie więc kupić taką parasolkę? Najlepiej w sprawdzonym sklepie z wózkami, takim jak https://tobisklep.pl/636-parasolki-do-wozkow-dzieciecych. Znajdziesz tam bardzo duży wybór takich produktów. Co więcej, wszystkie one są sprawdzone i stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie maluchów.

 

« wróć zobacz więcej aktualności »